poniedziałek, 24 grudnia 2012

Pia Hagmar "Klara, Marzenie Klary"

Kocham jazdę konną. Czuje się wtedy przyjemny wiaterek we włosach i ma się poczucie wolności. Tak samo lubię się opiekować końmi i czytać o nich książki.
Książki z serii "Klara" są właśnie o koniach. Bohaterka, młoda 13-nastolatka, marzy o możliwości jeżdżenia konno. Jednak jej matka uważa, że konie z pobliskiej szkółki jeździeckiej to stare kobyły nienadające się do jazdy.
Całe życie Klary się wali. Jej mama traci pracę i muszą się przeprowadzić, jej rodzice są po rozwodzie a tacie niedługo urodzi się nowe dziecko z nową żoną. Klara strasznie nie chce się przeprowadzać, ale kiedy znajdują piękną wille z ogrodem warzywnym, kwiatowym, stajnią, ogromnym polem i pobliską stajnią to wszystko zaczyna jej się podobać. W pierwszym dniu szkoły poznaje Anię, bardzo miłą dziewczynkę, która też jeździ konno. Zaprasza Klarę do jej grupy. Tam Klara poznaje cudownego karego konia Ikara którego już po chwili staje się opiekunką.
Czy Klarze uda się zadomowić w nowym otoczeniu? Czy jazdy konne będą tak cudowne jak się jej wydawało? Czy ich sąsiad Robert czuje coś więcej do jej matki? Przeczytajcie a się dowiecie.
To jest książka, która pokazuje traumę po ciężkich przeżyciach. Tego typu książki są bardzo wciągające. Bardzo lubię śledzić losy Klary i obserwować jak uczy się jeździć, choć robi to o wiele szybciej niż ja. Tej serii wydano już 8 książek a ja z niecierpliwością czekam na kolejną. Naprawdę polecam.
7/10 gwiazdek

Wydawnictwo Rea 2011


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz