sobota, 19 stycznia 2013

Alyson Noel "Aura"


Śmierć. Słowo budzące dreszcze w każdym z nas. Nikt nie wie, jak wygląda życie po śmierci. Posłuchajmy więc, jak życie po śmierci wyobraża sobie Alyson Noel autorka książki „Aura”.
Jej bohaterka Riley Bloom umiera w wypadku samochodowym. Książka opowiada o jej przygodach i życiu po śmierci. Jeśli myślicie,że po śmierci w końcu odpoczniecie i będziecie całymi dniami i nocami grać w piłkę, to głęboko się mylicie. Po śmierci trzeba spać (tak naprawdę po śmierci jesteś kupką energii i więcej jej zużywasz)i pracować, choć praca po śmierci jest całkiem nietypowa. 
W zaświaty opisane przez Alyson Noel prowadzi droga przez most, który łączy ziemię, na której żyjemy i miejsce, do którego trafiamy, gdy już nas tu nie ma. 
Chwilę po przejściu na drugą stronę mostu Riley zostaje wezwana przez radę i dostaje pracę łowcy dusz. Polega ona na namawianiu dusz do przejścia na drugą stronę mostu. Tych, które się ociągają. Riley ta praca się bardzo podoba, gdyż strasznie tęskni do życia na ziemi. Jej pierwszym zadaniem jest namówienie promienistego chłopca na przejście po moście. Czy jej się uda? Przeczytajcie, a się dowiecie."
Wydawnictwo Dolnośląskie, 2011

3 komentarze:

 1. przeciez to jest trwiasta trawa któa udaje trawowa trawe masz jakieś 20 powtórzeń tej samej frazy ,,po śmierci'' i ,,śmierć'' i niejest to ani anafora ani pluraizm skłądniow bo to proza a nie liryka.
  Co powoduje ze wychodzą z tego zdania, które aż rarzą oczy i jak to czytasz na głos to niemożesz sie powstrzymać od śmiechu

  OdpowiedzUsuń
 2. Człowieku ona jest w piątej klasie odwal się!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ty Mary wstydziła byś się opisałaś książke o śmierci w moje 12 urodziny!

  OdpowiedzUsuń