czwartek, 7 listopada 2013

Nele Neuhaus "Elena - Wygrać z losem"

Znowu złamana ręka!!! Konie oczywiście odpadają… Ale to nie zmienia faktu, że mogę czytać książki J.
            Książka Nele Neuhaus „Elena – wygrać z losem” opowiada historię niemieckiej dziewczyny, której rodzice posiadają stadninę a dodatkowo ojciec i brat są światowej sławy skoczkami. Tytułowa bohaterka Elena 3 lata temu uratowała swojego źrebaka Fritziego, który uległ wypadkowi samochodowemu. Jej ojciec chciał spisać źrebaka na straty, lecz ona nie pozwoliła na to.
            Kiedy Fritzi dorósł Elena zaczęła go trenować. Choć w stajni uważany był za nieużyteczną kobyłę, okazał się naprawdę dobrym skoczkiem. Jednak dziewczyna nie mogła go trenować regularnie bo robiła to w tajemnicy przed ojcem, żeby zrobić mu niespodziankę.  
            Podczas treningów przy pomocy Tima Elena odkrywa mroczną tajemnicę rodziny. Kim jest tak naprawdę leśny troll? Czy rodzina Eleny wykaraska się z problemów finansowych? Kto spowodował śmiertelny wypadek? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powieści.
            Uważam że ta książka jest bardzo przyjemną lekturą nie tylko dla koniarzy. Polubić ją mogą również osoby, które cenią powieści kryminalne. Czekam na następne tomy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz