niedziela, 30 czerwca 2013

"Wiatr - Wiadomość do mnie" Mariam Dubini

To książka, którą przeczytałam wracając autobusem z targów książki. Jest to bardzo ciekawa książka, co można łatwo stwierdzić patrząc na szybkość, z jaką ją czytałam.
Opowiada ona o 13-letniej miłośniczce rowerów Grecie i anielsko przystojnym Anselmo. Chłopak wygląda bardzo tajemniczo, ale Greta nie wie nawet, jak bardzo tajemniczy się okaże. "Jest takie miejsce, do którego trafiają niedoręczone listy, zawieruszone paczki, wiadomości, które rozpłynęły się w powietrzu. Istnieją oczy, które znają mowę wiatru i serca." No właśnie. Tylko gdzie jest to miejsce?
To jest dla Grety zagadką dopóki jej mała koleżanka, Lucia, nie wkradła się do domu wuja Anselma i nie zobaczyła... setek listów na ogromnych półkach. W tym czasie Greta dowie się też że Anselmo zna mowę wiatru. Co to oznacza? Musicie dowiedzieć się sami.
Jest to bardzo piękna książka. Nie wiem dlaczego, ale czułam się przy jej czytaniu taka spokojna. Jest idealną książką na wakacie ponieważ cała akcja dzieje się w Rzymie. Znajdują się tam również piękne opisy rzymskich uliczek i targów. Zapraszam do czytania!!!

Wydawnictwo Dreams, 2012

1 komentarz:

  1. Cześć. :) od jakiegoś czasu obserwuję twój blog. Bardzo mi się spodobał i z tego też powodu nominowałam cię to TVB ;)

    http://krolestwo-ksiazek.blogspot.com/2013/08/the-versatile-blogger-award.html

    OdpowiedzUsuń